فروش انواع گلدان فیروزه کوبی

گلدان به طور کلی یکی از وسایل تزئینی ثابت از قدیم تا الان در منازل همه ی مردم دنیا بوده است و محدود به ایرانی ها نیست. اما گلدان فیروزه کوبی را هرجایی ، در هر کشوری، در هر شهری یا هرخانه ای نمی توانید ببینید. زیرا نه همه اهل هنر هستند و نه همه به اندازه ی شما که در حال خواندن مطلب در مورد گلدان فیروزه کوبی هستید به زیبایی دکوراسیون منزل خود اهمیت می دهند. تنها افراد خاصی هستند که ارزش هنر را می شناسند و از صنایع دستی حمایت می کنند و در عین حال به خاص بودن و زیبا بودن دکور منزل یا محل کار خود اهمیت می دهند. گلدان های فیروزه از زیباترین، لوکس ترین و با ارزش ترین گلدان ها در بین صنایع دستی به شمار می روند. در ادامه با انواع گلدان فیروزه بیشتر آشنا می شویم.

این گلدان ها در مدل های مختلف وجود دارند که در هر مدل می توانند ساده ، مشبک کاری شده، یا طرح ترنج باشند.

انواع گلدان فیروزه کوبی
انواع گلدان فیروزه کوبی

گلدان صراحی فیروزه کوبی

این گلدان ها رایج ترین گلدان های فیروزه کوبی هستند که بیشتر شناخته شده اند و زیبایی خاص خود را دارند. 

گلدان فیروزه کوبی مدل شلغمی

همان طور که از اسمش پیداست طرح قسمت پایینی گلدان شبیه به شلغم است. البته در بعضی از آن ها طرح شلغم بیشتر نشان داده شده است و در بعضی دیگر چندان محسوس نیست.

بلونی فیروزه کوبی

یک نوع گلدان هم وجود دارد با مدل بلونی. شاید ظرف بلونی را بشناسید. در قدیم داخل این مدل ظرف، خوراکی هایی مثل ترشی ریخته می شد و کاربرد مصرفی داشت. با گذشت زمان و آمدن یخچال ها کم کم بلونی ها کاربرد خود را از دست دادند و بلااستفاده شدند. اما صنایع دستی همیشه سعی کرده است که یک سری وسایل قدیمی مانند بلونی، کشکول، سنگاب یا مواردی مثل این را که دیگر در دنیای امروز کاربردی ندارند به شکل هنری بسازد تا با مصارف تزئینی یا کاربردی بتوانند فرهنگ و خاطره ی نیاکان را زنده نگه دارند. گلدان هایی با مدل بلونی ساخته می شوند که خیلی از افراد آن را دوست دارند و با سلیقه ی آن ها هماهنگ است.

گلدان فیروزه کوبی مدل دالبری

یکی دیگر از مدل های گلدان فیروزه مدل دالبری است که ممکن است بعضی از افراد آن را با مدل شلغمی اشتباه بگیرند. زیرا کمی به مدل شلغمی شبیه است اما در اصل با آن کمی تفاوت دارد و تشخیص آن برای هنرمندان فیروزه بسیار راحت تر از مشتریان عزیز باشد.

گلدان فیروزه کوبی مدل گوی دار

شاید فکر کنید که داخل گلدان یک گوی قرار دارد! اما اینطور نیست. این فقط نام گلدان است. این گلدان ها نیز مدل و ظاهر جذابی دارند، ظاهرشان به شکلی است که انگار یک شی شبیه به گوی در خود جای داده اند. شاید به همین دلیل است که این نام را دارند.

گلدان مشبک کاری فیروزه کوب

همان طور که در تصاویر مشاهده کردید روی بدنه بعضی از گلدان ها مشبک کاری شده است. این گلدان ها نیاز به وقت و دقت بیشتری برای تولید دارند. در واقع هنر مشبک در دل هنر فیروزه قرار گرفته است و خودنمایی می کند.

ست گلدان فیروزه مشبک و سنگاب ترنج
ست گلدان فیروزه مشبک و سنگاب ترنج

گلدان فیروزه طرح ترنج

شاید در نگاه اول این مدل را با مشبک اشتباه بگیرید اما در مشبک کاری گلدان به صورت پنجره پنجره درآمده است و سوراخ دارد. اما ترنج یک طرح است که روی بدنه گلدان حک شده. از دور شاید این دو شبیه به نظر برسند ولی وقتی کمی نزدیک تر بروید کاملا واضح و مشخص است که کدام مشبک و کدام ترنج است.

گلدان فیروزه کوبی این قابلیت بسیار خوب را دارند که هم به تنهایی و جفتی زیبا هستند و هم آن ها  را می توانید در کنار سایر محصولات فیروزه مانند آجیل خوری فیروزه کوبی قرار دهید و یک سرویس فیروزه زیبا بسازید که در ویترین منزل شما جلوه ای بسیار بیشتر خواهد داشت.

ست گلدان شلغمی و شکلات خوری مشبک فیروزه کوب
ست گلدان شلغمی و شکلات خوری مشبک فیروزه کوب