انواع قندان فیروزه کوبی

قندان فیروزه کوبی را با مدل های مختلف و در اندازه های متفاوت تولید می کنند که باب سلیقه و طبع های مختلف مشتریان واقع شود. اما چیزی که از همه مهم تر است اصل بودن فیروزه کوبی است. اینکه از سنگ فیروزه اصل استفاده شده باشد یا نه؟ هنرمند فیروزه کوب چقدر تمیز و با دقت کار کرده باشد و اینکه ظرف مسی زیرساخت آن از جنس اعلا باشد یا خیر؟ همه ی این ها در تعیین ارزش یک محصول صنایع دستی دخیل هستند اما نه در قیمت. همیشه گران بودن دلیل بر کیفیت بالا نیست. گاهی دو محصول قیمت یکسان دارند اما کیفیت یکی از آن ها بسیار پایین تر از دیگری است.

قندان فیروزه کوب لوکس
قندان فیروزه کوب لوکس

قندان فیروزه کوبی مدل بشقاب پرنده

از بچگی دوست داشتیم سوار یک بشقاب پرنده شده و به کره ی ماه برویم. همین رویاها باعث شد که در ساختن وسایل منزل هم از آرزوهای کودکی الهام بگیریم. حتی قندان را به شکل بشقاب پرنده ساختیم و روی آن را با سنگ های با ارزش فیروزه پوشاندیم. روی آرزوهایمان را با زیباترین سنگ ها تزئین کردیم. قندی که از این قندان برمی داریم طعم خواب های شیرین همان دوران را می دهد که ما پرنده ای بودیم در آسمان آبی کودکی.

قندان فیروزه کوبی مدل بشقاب پرنده
قندان فیروزه کوبی مدل بشقاب پرنده

قندان فیروزه کوبی مدل دخل

شاید این ضرب المثل را شنیده باشید که می گویند دخل کسی را آورد. یا اینکه دخل طرف با خرجش جور نیست. دخل چیست؟ دخل ظرفی بوده که در قدیم درآمد روزانه خود را داخل آن می ریختند. و وقتی کسی خرجش بیشتر از درآمدش بود می گفتند دخل و خرجت با هم جور نیست. در مورد ضرب المثل اول هم اینطور حدس زده می شود که اگر کسی قصد فریب و دروغ گویی داشت و می خواست از نظر مالی سر شریک خود یا فردی که به نوعی با او در ارتباط مالی بود را کلاه بگذارد به او می گفتند دخلت را می آوریم و داخل آن را میبینیم تا بفهمند چقدر دارد. حالا وقتی می خواهند حساب کسی را برسند می گویند دخلش را می آوریم. اما بهتر است کمی با هم مهربان تر باشیم.

قندان فیروزه کوبی مدل دخل
قندان فیروزه کوبی مدل دخل

قندان فیروزه کوبی ساده

قندان های ساده نیز در اندازه های مختلف بسیار پرطرفدار هستند. و معمولا هنرمندان صنایع دستی قندان های فیروزه را به این مدل می سازند زیرا همه پسند هستند. این محصولات زیبا برای هدیه دادن زیاد خریداری می شوند. روز زن، سالگرد ازدواج یا روز تولد همسرتان فرصت مناسبی است که این هدیه زیبا را به او تقدیم کنید.

قندان فیروزه کوبی ساده در سایزهای مختلف
قندان فیروزه کوبی ساده در سایزهای مختلف

قندان فیروزه کوبی مدل سیب

شاید شما هم جزو آن دسته افرادی باشید که سیب خیلی دوست دارید. برای سیب شعر و داستان زیاد هست. دلیل ان هم این است که بعضی می گویند آن میوه ای که آدم و حوا خوردند و باعث شد از بهشت رانده شوند سیب بوده است. این است که سیب تبدیل به یک میوه ی نمادین برای شعرها و غزل ها شد و همیشه به عنوان نمادی برای عشق یا فریب از آن نام می برند. اگر روحیه ی شاعرانه ای دارید احتمالا قندان مدل سیب را می پسندید.

قندان فیروزه مدل سیب
قندان فیروزه مدل سیب

همچنین این قندان ها در طرح های ترنج نیز ساخته و تولید می شوند. اسم ترنج که به گوشتان خورده است؟ احتمالا محصولات ترنج را هم دیده اید. یک نمونه از قندان فیروزه کوبی ترنج را هم این جا مشاهده می فرمایید.

قندان فیروزه کوب طرح ترنج
قندان فیروزه کوب طرح ترنج

مشاهده می کنید که طرح ظریف گلی زیبا روی بدنه ی قندان حک شده است.

البته گاهی به شکلات خوری فیروزه کوبی نیز قندان پایدار فیروزه گفته می شود و از آن به عنوان ظرف قند و نبات استفاده می کنند. این ظروف را می توان به جای هم استفاده کرد. برای مثال قندان ها هم می توانند نقش شکلات خوری را داشته باشند.

ست قندان پایه دار مشبک کاری فیروزه با گلدان
ست قندان پایه دار مشبک کاری فیروزه با گلدان

قیمت قندان فیروزه

قیمت این قندان ها نیز با توجه به اندازه و مدل آن ها متفاوت است زیرا هرچه اندازه ی ظرف بزرگ تر باشد مس و سنگ فیروزه ی بیشتری برای آن مصرف شده و زمان بیشتری نیز صرف ساختن ان شده است.

قیمت قندان فیروزه کوب اصل
قیمت قندان فیروزه کوب اصل

از کاربردهای قندان فیروزه می توان به سرویس فیروزه کوبی یا باکس هدایای تبلیغاتی خاص اشاره کرد.

ست قندان با سایر محصولات فیروزه کوبی

می توانید قندان را با سایر محصولات فیروزه کوبی در کنار هم داخل ویترین یا دکوراسیون منزل قرار بدهید. به این شکل یک سرویس فیروزه کوبی شیک و لوکس در منزل شما می درخشد.

سرویس های فیروزه کوبی
سرویس های فیروزه کوبی

هدیه تبلیغاتی قندان فیروزه

و اما هدیه تبلیغاتی، قندان ها جمع و جور هستند و گزینه ی بسیار مناسب و زیبایی برای قرار گرفتن در جعبه ی هدایای تبلیغاتی به شمار می روند. هدیای تبلیغاتی برای افزایش فروش و برندینگ به مشتری ها ، افراد طرف قرار داد و شرکت های همکار هدیه داده می شوند. این دسته از هدایای صنایع دستی را نیز شامل شده و امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده اند.

هدیه تبلیغاتی قندان فیروزه
هدیه تبلیغاتی قندان فیروزه