انواع شیرینی خوری مس و پرداز

شیرینی خوری مس و پرداز همان طور که از نامش پیداست ظرفی برای مصرف انواع شیرینی، گز یا شکلات می باشد و چون مس و پرداز جزو صنایع دستی به شمار می رود جنبه تزئینی هم دارد. غیر از موارد گفته شده ظرفی شیرینی خوری مس و پرداز را به عنوان میوه خوری هم استفاده می کنند. تفاوت انواع شیرینی خوری مس و نقاشی (نام دیگر مس و پرداز، مس و نقاشی نیز می باشد.) در طرح روی ظرف، مدل ظرف و اندازه ی آن هاست.

شیرینی خوری مس و پرداز
شیرینی خوری مس و پرداز

رنگ مورد استفاده در مس و پرداز

در رنگ پردازی مس و پرداز تضاد رنگی بیشتری نسبت به ظروف میناکاری به چشم می خورد، پس زمینه های بعضی از طرح های پرداز تیره تر است و گاهی برجسته به نظر می رسد. رنگ بندی آن اگرچه در اصل از میناکاری گرفته شده است اما تفاوت زیادی با آن دارد و به نوعی قابل مقایسه با رنگ و طرح مینا نیست.

شیرینی خوری مس و نقاشی
شیرینی خوری مس و نقاشی

شیرینی خوری ساده پرداز

منظور از واژه ساده این است که در لبه های ظرف شبکه بری انجام نشده است ولی از نظر طرح و نقش این مدل با مدل شبکه بری تفاوتی ندارد. ممکن است تعدادی از افراد مدل های ساده را بیشتر از مدل های مشبک بپسندند و به نظرشان این مدل ها جالب تر و جذاب تر باشد.

شیرینی خوری ساده پرداز
شیرینی خوری ساده پرداز

شیرینی خوری شبکه بری پرداز

ظرف مسی این دسته از شیرینی خوریها مزین به یک هنر دیگر نیز هست به نام شبکه بری یا مشبک. شبکه بری در گذشته بیشتر روی چوب انجام می شد اما بعدها این هنر روی مس و فلزات چکش خور مانند طلا هم پیاده شد و زیبایی چشم نوازی داشت.

شیرینی خوری شبکه بری نقاشی
شیرینی خوری شبکه بری نقاشی

صنایع دستی مس و پرداز

صنایع دستی انواع مختلفی دارد و این حیطه از هنر نیز با خلاقیت انسان درآمیخته است. هنرمندان با ایده های جدید به هنر چیزی می افزایند. هنرمندان صنایع دستی نیز در سال های اخیر با ایده ای جدید در نوع طرح و رنگ توانستند هنر نقاشی روی مس را ابداع کرده و نام آن را مس و پرداز بگذارند. محصولات آن نیز بسیار متنوع شد و خیلی سریع طرفداران زیادی هم پیدا کرد. امید به اینکه آیندگان قدردان این خلاقیت باشند و خودشان نیز با ایده های جدیدتر باعث زایش هنر در حیطه ی صنایع دستی شوند.

صنایع دستی مس و پرداز
صنایع دستی مس و پرداز

 

محصولات مس و پرداز

انواع محصولات مس و پرداز عبارتند از شکلات خوری مس و پرداز ، قندان مس و پرداز ، گلدان و سنبلدان مس و پرداز، بشقاب، سرویس ، تنگ ، آجیل خوری مس و پرداز و …

آینه و شمعدان پرداز
آینه و شمعدان پرداز

 

 

 

 

 

شیرینی خوری پرداز در هدایای تبلیغاتی

این محصول زیبا در باکس هدایای تبلیغاتی خوش می درخشد. اگر صاحب کسب و کاری هستید و قصد دادن هدیه تبلیغاتی به دیگران را دارید این گزینه پیشنهاد لوکس و ویژه ی ما به شماست. اگر صاحب کسب و کار نیستید و قصد دارید برای دوست یا آشنا و خانواده هدیه بخرید باز شیرینی خوری نقاشی روی مس یکی از بهترین، زیباترین و شیک ترین انتخاب های ممکن در بین صنایع دستی برای شما هنردوست عزیز و گرامی است. این خوش ذوق بودن شما را نشان می دهد که برای تقدیم کردن هدیه به دیگران صنایع دستی را انتخاب کرده اید.

هدایای تبلیغاتی شیرینی خوری پرداز
هدایای تبلیغاتی شیرینی خوری پرداز