انواع شکلات خوری فیروزه کوبی

شکلات خوری ظرفی ست که در منزل اکثر ما یافت می شود. شما کمتر کسی را پیدا می کنید که عاشق شکلات نباشد. اگر اضافه وزن دارید ظرف شکلات خوری فیروزه کوبی را به شما پیشنهاد نمیکنم. زیرا با داشتن آن آنقدر به سمت این ظرف جذب می شوید که مصرف شکلات شما چندبرابر می شود. البته اگر می خواهید آن را فقط داخل ویترین بگذارید و شکلات داخل آن نمی ریزید اشکالی ندارد.

شکلات خوری فیروزه کوبی در انواع ساده، شبکه بری، ترنج و در سایزهای مختلف وجود دارد.

تجلی هنر فیروزه کوبی در شکلات خوری

هنر فیروزه کوبی یکی از صنایع دستی است که حدود ۶۰ الی ۷۰ ساتل پیش متولد شد. شخصی به نام نعمت الله خان در مشهد آن را ایجاد کرد ، بعد از آن این هنر به اصفهان آمد و اینقدر هنرمندان خوش ذوق اصفهانی از آن استقبال کردند و همچنین مردم هنردوست اصفهان آن را خریداری نمودند که گاهی گمان می رود که هنر فیروزه کوبی ابتدا در اصفهان به وجود آمده است. رشد صنعت فیروزه در اصفهان باعث تولید محصولات با کیفیت و مرغوبی شد که به سراسر ایران ارسال و همچنین خارج از ایران صادر می شود. در ظرف شکلات خوری این هنر زیبا به خوبی خودنمایی میکند. سنگ های ناب فیروزه روی بدنه ی شکلات خوری مانند پیراهن آبی کوتاهی بر قامت دختری نشسته است که زیبایی او را دو چندان کرده باشد.

معرفی انواع شکلات خوری فیروزه

وقت آن رسیده است که با ظاهر و زیبایی انواع شکلات خوری های فیروزه بیشتر و بهتر آشنا بشوید.

  • شکلات خوری فیروزه کوب شبکه بری

این محصول از آن دسته محصولاتی است که معمولا درب آن شبکه بری می شود. اگر دیده باشید محصولاتی مانند گلدان فیروزه کوب روی بدنه ی آن ها شبکه بری انجام می شود. اما اگر بدنه ی شکلات خوری شبکه بری شود داخل ظرف و محتویات آن پیداست و حتی ممکن است از سوراخ های قسمت شبکه بری بیرون بریزد. به همین دلیل شبکه بری درب برای شکلات خوری مناسب تر و زیباتر است.

شکلات خوری شبکه بری فیروزه
شکلات خوری شبکه بری فیروزه

محصول شکلات خوری در هر مدلی که باشد از آن دسته محصولاتی است که می توان آن را باسایر محصولات فیروزه ست کرد.

ست شکلات خوری شبکه بری فیروزه با گلدان شلغمی
ست شکلات خوری شبکه بری فیروزه با گلدان شلغمی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید این محصول زیبا را می توان با سایر محصولات فیروزه کوب کنار هم گذاشت و یک ست یا سرویس چشم گیر فیروزه  ایجاد کرد. معمولا با گلدان، سنبلدان یا تنگ آن را ست می کنند.

  • شکلات خوری ساده فیروزه

جالب است بدانید نوع ساده ی این محصول بسیار پرفروش تر از انواع دیگر است. علت آن را باید از مشتریان عزیز سوال کنیم. شاید سلیقه ی بیشتر افراد با نوع ساده ی شکلات خوری فیروه کوب هماهنگ تر باشد.

شکلات خوری فیروزه کوبی ساده
شکلاتخوری فیروزه کوب ساده

رقص هنر در حوضی از سنگ های فیروزه را مشاهده می کنید. آنقدر ناب و زیبا که می توانید ساعت ها به آن خیره شوید و به چیز دیگری فکر نکنید. به راستی دستان هنرمندانی که این سنگ های فیروزه اصل را با دقت کنار هم چیده اند چه هدفی داشته اند؟ به راستی هنر چرا انسان را تا این حد غرق در خود می کند؟ شاید هنر سوغاتی از بهشت است که ما با خودمان به این جهان آورده ایم.

  • شکلات خوری ترنج مدل دخل پایه دار فیروزه

شکلات خوری فیروزه کوبی ترنج مدل دخل پایه دار
شکلات خوری فیروزه کوبی ترنج مدل دخل پایه دار

این مدل که از آن به عنوان گزخوری فیروزه کوب نیز نام برده می شود بسیار ظاهر جذابی دارد. طرح درب آن باعث متفاوت بودن ظاهر آن نسبت به بقیه شده است. البته مدل های دیگری از شکلات خوری مثل نوع ساده ی آن نیز با طرح ترنج وجود دارند که در تصویر زیر یکی از آن ها را مشاهده می کنید.

شکلات خوری طرح ترنج فیروزه بزرگ
شکلات خوری طرح ترنج فیروزه بزرگ

ظرف شکلات خوری را می توانید به عنوان گزخوری یا آجیل خوری نیز استفاده کنید. همینطور سایز کوچک آن می تواند قندان پایه دار شما باشد.

البته عکس این موضوع نیز اتفاق می افتد. بعضی از ظروف دیگر نیز وجود دارند که به عنوان ظرف شکلات خوری از آن ها استفاده می شود. مثل آجیل خوری فیروزه کوبی ، کشکول فیروزه کوبی ، قندان بزرگ فیروزه کوبی یا موارد دیگری از این قبیل.

سایر محصولات فیروزه کوبی
سایر محصولات فیروزه کوبی قابل استفاده به عنوان شکلات خوری

امیدواریم که در مطلب فوق با انواع مختلف و کاربردهای ظروف شکلات خوری فیروزه کوبی آشنا شده باشید. هنر فیروزه را با خرید محصولات فیروزه کوبی حمایت کنیم.