ست و سرویس میناکاری شده یکی از محصولات پر طرفدار علاقه مندان به هنر ایرانی می باشد که با قیمت مناسب خود گزینه ای مناسب جهت خرید می باشد در این مطلب قصد داریم که در مورد چند گزینه صحبت کنیم. اول اینکه میناکاری چه هنری است ؟ و دوم اینکه ست و سرویس میناکاری به کدام دسته از محصولات میناکاری گفته می شود.

سرویس میناکاری

سرویس میناکاری هنر نقاشی کردن طرح ها و نقش های خاص با یکسری رنگ های خاص بر روی اشیایی از جنس فلز یا سفال می باشد. اگر جنس اشیا فلزی باشد معمولا فلز مس برای این منظور انتخاب می شود. مس برای میناکاری، دوام و کیفیت بالایی دارد که برای زیرساخت محصولات میناکاری بسیار مناسب است. پیشینه ی هنر میناکاری نیز به ۵۰۰۰ سال پیش می رسد.

خرید ست و سرویس میناکاری مناسب جهیزیه

بعضی از محصولات میناکاری این قایبلیت را از لحاظ ظاهری دارند که در کنار هم قرار بگیرند و یک گروه محصول دکوری یا تزئینی را تشکیل بدهند. به این گروه محصول ست یا سرویس میناکاری گفته می شود. برای مثال در ادامه چند نمونه از ست و سرویس میناکاری را به شما به طور کامل معرفی می کنیم.

  • ست گلدان و بشقاب میناکاری

گلدان و بشقاب از آن دسته محصولاتی است که زیاد با هم ست می شوند. هم می توان یک بشقاب و دو گلدان را با هم ست کرد. و هم می توان یک بشقاب و یک گلدان را ست کرد که این کاملا به سلیقه ی شخصی شما برمی گردد. اگر از دو گلدان استفاده کنید شما می توانید بشقاب را در وسط دکور قرار دهید و گلدان ها را با فصله یا بدون فاصله در دو طرف بشقاب بگذارید. ترکیب بشقاب با یک گلدان هم ترکیب جالبی است و ایده های زیادی برای نحوه ی چیدمان ان در ویترین وجود دارد.

بشقاب و گلدان میناکاری
ست بشقاب و گلدان میناکاری هنرلوکس
 
  • ست کاسه و بشقاب میناکاری

سرویس کاسه بشقاب نیز از قدیم در جنس های مختلف در خانه ی ما ایرانی ها یافت می شده است. انواع کاسه بشقاب های تزئینی و مصرفی و کاربردی در منزل اکثر ما وجود دارد و روی اُپن آشپزخانه، روی میز، داخل ویترین یا هرجای دیگری دیده می شود. ست کاسه و بشقاب میناکاری در اندازه های مختلفی وجود دارد و همچنین در رنگ بندی ها و طرح های متفاوت و بسیار زیبا. به این سرویس زیبا ست میوه خوری میناکاری نیز گفته می شود.

کاسه و بشقاب میناکاری
ست کاسه و بشقاب میناکاری هنرلوکس
 
  • ست جفت گلدان میناکاری

گلدان های میناکاری هم به صورت تکی و هم به صورت جفتی خریداری می شوند و این بستگی به این دارد که بخواهید آن ها را کجا قرار بدهید. اگر قصد دارید وسط میز یا داخل دکوری که قرینه ندارد بگذارید گلدان تکی مناسب است. اما گاهی قصد دارید آن ها را در دو طرف جایی یا شئ دکوری دیگری قرار دهید که با هم قرینه شوند و در چنین مواقعی باید گلدان ها را به صورت جفتی تهیه کنید.

ست گلدان میناکاری
ست گلدان میناکاری هنرلوکس

البته شما می توانید هر یک از محصولات میناکاری را مطابق با میل و سلیقه و ایده پردازی های خودتان با یکدیگر ست کنید. برای مثال می توان گزخوری میناکاری را به یک جفت گلدان ست کرد. یا کاسه ی میناکاری را با یک جفت گلدان یا تنگ میناکاری ست کرد. شما چه موارد دیگری به ذهنتان می رسد؟

هنرمندان میناکار ایده هایی را به شما پیشنهاد دادند اما بهتر است سایر محصولات میناکاری را تماشا کنید تا ایده های جدیدی برای ست کردن آن ها مطابق میل خودتان به ذهنتان برسد.