سایر محصولات میناکاری

همه ی ما محصولات میناکاری را تا حدودی می شناسیم، اما سایر محصولات میناکاری به غیر از بشقاب، گلدان، ساعت و یا تندیس هم تولید و به بازار عرضه می شوند که بسیار هم زیبا و پرکاربرد هستند و برای دکوراسیون منزل نیز شیک و بادوام می باشند.

شاید بعضی از محصولات میناکاری را نشناسید یا آن ها را تا به حال در بازار ندیده باشید. در این مطلب ما سعی داریم که تا حد ممکن سایر محصولات میناکاری را نیز به شما معرفی کنیم.

 
  • کشکول میناکاری

کشکول یکی از زیباترین ظروف تزئنی است که کاربردهای مختلفی مانند ظرف میوه خوری، شیرینی یا آجیل خوری دارد. این ظرف زیبا در انواع مختلف با طرح های گوناگون وجود دارد که شما می توانید مطابق با سلیقه ی خودتان آن را انتخاب نمایید. در ویترین منزل شما نیز وجود یک ظرف کشکول میناکاری زیبا می تواند دکورتان را بسیار جذاب، چشم گیر و خاص جلوه بدهد.

کشکول میناکاری بزرگ
کشکول میناکاری بزرگ

 

کشکول میناکاری خاص
کشکول میناکاری خاص و زیبا

 

کشکول میناکاری
کشکول میناکاری لوکس و زیبا
  • شیرینی خوری میناکاری

در بین ظروف میناکاری همیشه ظرف شیرینی خوری میناکاری جایگاه خاص و ویژه ای داشته و دارد. شاید یکی از دلایل آن علاقه ی زیاد ما ایرانی ها به مصرف شیرینی جات باشد. وقتی کان خود را با شیرینی که داخل این ظرف میناکاری خاص و خوش رنگ قرار داده شده است شیرین می کنید حتما طعم ان را به یاد خواهید سپرد. قند مکرر است شیرینی قرار گرفته در ظروف زیبای مینا.

شیرینی خوری سه طبقه میناکاری
شیرینی خوری سه طبقه میناکاری شیک

 

شیرینی خوری میناکاری
شیرینی خوری میناکاری ۸ پر
  • قندان میناکاری

قندان محصولی نیست که بخواهیم آن را معرفی کنیم. چه کسی را می شناسید که چای را نشناسد یا قندان ندیده باشد. اما شاید باشند افرادی که قندان میناکاری را ندیده باشند و حیف است که ایرانی باشید اما چنین اثر هنری خارق العاده ای را ندیده باشید یا در منزل خود نداشته باشید. البته قندان مینا در مدل های مختلفی وجود دارد و مدل زیر شبیه به بشقاب پرنده است و به همان دلیل گاهی به آن بشقاب پرنده میناکاری هم گفته می شود.

قندان میناکاری
زیباترین قندان میناکاری
  • تنگ میناکاری

تنگ از وسایل بسیار زیبا و پرکاربرد در قدیم بوده است که امروزه نیز در خانه های لوکس و اشرافی هنوز از آن به عنوان ظرف نوشیدنی ، ظرف دوغ یا شربت و سایر موارد استفاده می شود. تنگ میناکاری گزینه ی بسیار لوکس و زیبایی برای ویترین یا هدیه روز مادر یا مناسبت های دیگر است.

تنگ میناکاری
تنگ میناکاری با طرح زیبا
  • پارچ میناکاری

گاهی برای تکمیل دکور یا ویترین خود به دنبال یک محصول شیک و زیبا هستیم اما هرچه فکر می کنیم نمی دانیم این جای خالی را با چه چیزی پر کنیم که هم زیبا و جذاب باشد و هم قیمت مناسبی داشته باشد. در عین حال کیفیت آن نیز بالا باشد. در چنین مواقعی در بین صنایع دستی و یا  محصولات مینا ، پارچ یا گلاب پاش میناکاری می توانند گزینه های فوق العاده شیکی باشند.

پارچ میناکاری
پارچ میناکاری خوش نقش

 

پارچ میناکاری شلغمی
پارچ میناکاری شلغمی
  • گلاب پاش میناکاری

شما را نمی دانم ولی ما در خانه همیشه از گلاب پاش استفاده می کنیم مخصوصا در ایامی مثل شب یلدا، ایام نوروز یا وقتی از سرفای زیارتی برمی گریدم. در این مواقع داخل آن گلاب ریخته و روز میز یا وسط سفره ی هفت سین یا شب یلدا می گذاریم تا هرکس دوست دارد از آن استفاده کند. عطر و بوی گلاب برای آرامش اعصاب عالی است و هم چنین یک نوع ضدعفونی کنند محسوب می شود. اگر دچار استرس هستید روزانه مقداری گلاب در آب ریخته و بنوشید و یا مقداری از گلاب را به صورت خود بریزید تا بوی آن را استشمام کنید.

گلاب پاش مینا
گلاب پاش میناکاری

 

گلاب پاش میناکاری
گلاب پاش میناکاری لوکس
  • میوه خوری ، آجیل خوری و شکلات خوری میناکاری

این سه ظرف تقریبا شبیه به هم هستند و می توان آن ها را به جای یکدیگر استفاده کرد. مثلا می توان ظرف میوه خوری را به عنوان ظرف آجیل خوری یا شکلات خوری هم به کار برد یا بالعکس. برای تکمیل محصولات تزئینی یا کاربردی جهیزیه به شما محصولات میناکاری را پیشنهاد می کنیم زیرا هم قیمت مناسبی دارند هم بسیار زیبا هستند و هم کیفیت و دوام بالایی دارند.

آجیل خوری مینا
آجیل خوری مینا

 

شکلات خوری میناکاری
شکلات خوری میناکاری

 

میوه خوری مینا
میوه خوری مینا
  • کاسه بشقاب میناکاری

این محصول که دیگر نیاز به معرفی ندارد. در بیشتر خانه ها یک کاسه بشقاب تزئینی وجود دارد که به احتمال زیاد از جنس مینا می باشد. جنس ظروف معرفی شده غالبا مس است که البته نوع مس بسیار مهم است که مس اعلا باشد یا نه. و طرح و رنگ روی ظروف نیز امری کاملا سلیقه است و این تنوعی که در بین صنایع دستی مینا وجود دارد این امکان را به شما می دهد که متناسب با سلیقه ی خودتان خریدتان را انجام بدهید.

کاسه بشقاب زیبای مینا
کاسه بشقاب زیبای مینا

 

کاسه بشقاب مینا
کاسه بشقاب مینا بزرگ

 

کاسه بشقاب میناکاری
کاسه بشقاب میناکاری اعلا
  • گزخوری میناکاری

گز یکی از خوشمزه ترین سوغات اصفهان است. گزخوری در خانه ی همه ی اصفهانی ها وجود دارد. اگر شما هم از علاقه مندان به گز هستید و هنر مینا را نیز دوست دارید پس حتما یکی از گزخوری های مینا را در منزلتان می توان دید.

گزخوری مینا
گزخوری مینا با طرحی خاص و زیبا

 

شاید نتوان سایر محصولات میناکاری را در یک مقاله معرفی کرد زیرا تعداد آن ها بسیار زیاد است اما ما در مطلب فوق سعی کریدم تا رایج ترین، زیباترین و پرفروش ترین محصولات میناکاری را به شما معرفی کنیم. امیدواریم که از خواندن این مطلب لذت برده و استفاده کرده باشید.