تنگ فیروزه کوبی

تنگ ظرف نوستالژیکی است که البته امروزه هنوز هم کاربرد خود را دارد. تنگ فیروزه کوبی بیشتر برای تزئین و دکوراسیون استفاده می شود زیرا ظروف فیروزه کوب قابل شستشو نیستند و باید آن ها را با یک دستمال نرم و نم دار تمیز کنید.

تنگ فیروزه کوبی
تنگ فیروزه کوبی

تنگ چیست؟

تنگ در قدیم معمولا برای نوشیدن آب و سایر مایعات و نوشیدنی ها استفاده میشد. اشراف از تنگ های گران قیمت و افراد معمولی از تنگ های سفالی استفاده می کردند. آب در درون آن ها خنک و سالم تر می ماند. زیرا دهانه ی آن باریک است و این مانع ورود گرد و غبار و آشغال و حشرات به داخل آن می شود. البته معمولا یک درپوش کوچک معمولا از جنس چوب یا چوب پنبه هم به آن آویزان بود که بر در آن قرار می دادند. زمان گذشت و دیگر تنگها کاربرد خود را از دست دادند. اما هنوز هم هستند افرادی که از خوردن آب در تنگ لذت می برند. صنایع دستی باز هم اینجا رسالت خود را فراموش نکرد. ظرف تنگ را با جنس های مختلف تولید کرد که یکی از آن ها تنگ فیروزه کوب یا فیروزه کوبی است.

انواع تنگ فیروزه

نام انواع تنگ های فیروزه کوب عبارت است از : مدل های صراحی ، شلغمی ، دالبری ، شرابی، گیلاسی و … انواع فیروزه کوبی ترنج و شبکه بری هم وجود دارد.

انواع تنگ فیروزه کوب
انواع تنگ فیروزه کوب

ست تنگ فیروزه کوب

این محصول زیبا را می توان به راحتی با اکثر محصولات فیرزوه کوب ست کرد و سرویس فیروزه کوبی دلخواه خود را داشت. برای مثال با کشکول فیروزه کوبی ، شکلات خوری فیروزه کوبی ، بشقاب فیروزه کوبی ، شیرینی خوری و یا هر محصول دیگر که باب سلیقه و مطابق با نظر خودتان می باشد می تواند با تنگ ست شده و یک سرویس زیبا در دکور یا ویترین شما باشد.

ست تنگ و کشکول فیروزه کوبی
ست تنگ و کشکول فیروزه کوبی

سرویس شربت خوری فیروزه کوبی

برای مثال یک سرویس فیروزه کوبی رایج که تنگ در آن زیاد دیده می شود سرویس شربت خوری فیروزه کوبی است که تنگ در کنار جام های فیروزه خوش می درخشد.

سرویس شربت خوری فیروزه کوب
سرویس شربت خوری فیروزه کوب

 

سرویس تنگ و قندان فیروزه شبکه بری
سرویس تنگ و قندان فیروزه شبکه بری

تنگ فیروزه هدیه تبلیغاتی

در مورد هدیه تبلیغاتی که قطعا چیزهایی می دانید. برای جذب مشتری یکی از راه های تبلیغات این است که شما به مشتریان خود هدیه بدهید. هدیه هایی که در آن ها نام برند و یا لوگوی شما به نوعی درج شده باشد. حال اگر شما بخواهید به یک مجموعه ی بزرگ و مهم که از شما خرید خوبی هم کرده است یک هدیه تبلیغاتی بدهید جالب نیست که یک خودکار یا یک سررسید یا تقویم برای آن ها ارسال کنید. برای چنین مشتریانی باید یک هدیه تبلیغاتی خاص ارسال کرد. صنایع دستی می تواند بهترین گزینه ها را پیش روی شما قرار دهد. این محصول می تواند به تنهایی یک هدیه تبلیغاتی لوکس به شمار برود یا اینکه می توان آن را داخل یک باکس در کنار چند شی دیگر از صنایع دستی قرار داد.

هدایای تبلیغاتی تنگ فیروزه کوب
هدایای تبلیغاتی تنگ فیروزه کوب

حال که با این محصول به طور کامل آشنا شدیم بهتر است اگر قصد خرید آن را دارید به فروشگاه های معتبر اینترنتی یا حضوری که صنایع دستی اصل را ارائه می دهند برای خرید آن مراجعه کنید.